Второ място за Симеон Цветанов от 1 “Е” клас на Ученически турнир купа ЦСКА по шахмат

По линия на училищния шахматен кръжок, воден от г-жа Строкова, Симеон Цветанов от 1Е клас взе участие в Ученически турнир купа ЦСКА, провел се в периода 26-27 Ноември 2022. В първия ден от турнира Симеон се състезава с връстниците си в категория първокласници и постигна максимален актив с 5 от 5 победи. В извънредна партия, целяща да определи едноличния шампион в категорията, той отстъпи и зае второто място със сребърен медал. Във втория турнирен ден Симеон се състезава в по-горна възрастова група, тази на второкласниците, където постигна 5 победи от 6 партии и завоюва престижното второ място, като от златото го раздели само 0.5 точка по втори допълнителен критерии –  Бухолц.

Ръководството и екипът на 18. СУ поздравяват Симеон за постигнатия успех!