ШАХМАТЕН ТУРНИР „ВЪЗРАЖДАНЕ“ 2020

18. СУ “Уилям Гладстон” традиционно домакинства  Шахматния турнир “Възраждане” 2020. Турнирът, който се проведе в библиотека “Конуций” в училището, беше открит от кмета на район „Възраждане“ Савина Савова.

„Шахматът е древна игра, която възпитава уважение към противника, търпение, развива въображението, учи на стратегия и тактика, а също е и начин за самоусъвършенстване. Шахматният турнир, който се организира за поредна година е част от Програмата на район „Възраждане“ и на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни на нашия район за противодействие на проявите на агресия и насилие в училище. Гости на турнира бяха Цветанка Петкова секретар на МКБППМН, Спас Узунов, старши експерт от район „Възраждане“. Главен съдия на шахматния турнир беше Боряна Строкова.
В турнира участваха осем отбора момчета и момичета, разделени в две възрастови групи 5-7 клас и 8-10 клас. Отборните победители в първата възрастова група 5-7 клас са: 1-во място 134 СУ „Димчо Дебелянов“, 2-ро място – 30 СУ „Братя Миладинови“, 3-то място –18 СУ „Уилям Гладстон“. Във възрастовата група 8-10 клас на 1-во място се класираха учениците от 30 СУ „Братя Миладинови“, а на 2-ро място – 18 СУ „Уилям Гладстон“.
Отборните победители получиха купи и грамоти, а медали и грамоти в индивидуалната надпревара получиха: в първа възрастова група 5-7 клас: 1-во място Елена Павлова, 2-ро място Ясен Симеонов, 3-то място Ангел Николов. Във втора възрастова група 8-10 клас се класираха: на 1-во място европейската шампионка Петя Караиванова, 2-ро място Мартин Алашки, 3-то място Лора Ангелова.
Всички участници получиха предметни награди от район „Възраждане“.